Pytania i odpowiedzi

Najczęstsze pytania i odpowiedzi, z którymi możn a się spotkać na początku poznawania świata Domów Inteligentnych.

Ogólnie o systemach domów Inteligentnych (16)

Jaka jest maksymalna ilość urządzeń sieci Z-Wave?

Jaka jest maksymalna ilość urządzeń sieci Z-Wave? Tyle ile potrzebujemy. Pojedyncza centrala obsługuje do 232 urządzeń. Po przekroczeniu tej liczby można dodać kolejną centralę, która będzie współgrała z już istniejącym systemem.

Jakimi rodzajami urządzeń system Peraverde możne sterować oprócz oświetlenie i ogrzewania?

Tak. Jest wiele rodzajów urządzeń. System Peraverde może sterować bezprzewodowym nagłośnieniem całego domu, multiroomem wideo,  ponadto może sterować dowolnym urządzeniem audio wideo, które posiada pilota.

Czy system można stosować tylko w domach czy w mieszkaniach też?

System domów inteligentnych Z-Wave można stosować z powodzeniem w domach i mieszkaniach. System jest bezprzewodowy, dzięki czemu można go zamontować w istniejącej instalacji.

Czy system domu inteligentnego Z-Wave jest drogi?

Nie. System oparty na technologii Z-Wave nie jest drogi. Jest to najdoskonalsze obecnie rozwiązanie oparte na bezprzewodowej technologii mesh. Ma modułową konstrukcję. Dzięki temu jest bardzo tani. Najprostszy system kosztuje poniżej 1000zł i można go dalej rozbudowywać. Odpada koszt kabli sterujących (stosowanych w systemach przewodowych), koszt montażu tych kabli i cały bałagan związany z pracami budowlanymi. Koszt systemu Z-Wave jest kilkakrotnie niższy od innych systemów.

Wyświetl kategorię→

Szczegóły techniczne systemu Z-Wave (13)

Czym jest Z-Wave Alliance?

Z-Wave Alliance jest organizacją zrzeszającą firmy z następującą wizją:
Członkowie Z-Wave Alliance prowadzą kontrolę rynku, dostarczając systemy, które zapewniają większy komfort, wygodę i bezpieczeństwo w sterowaniu domem. Systemy oparte na Z-Wave są łatwe w instalacji i obsłudze. Produkty wszystkich członków muszą komunikować się bezproblemowo.

Misją Z-Wave Alliance jest:
– Promowanie uznania konsumentów dla marki Z-Wave i zaufania standardowi bezprzewodowego sterowania domem

– Zapewnienie interoperacyjności systemów i urządzeń od wszystkich członków

– Zapewnienie procesów współpracy przy przyszłych produktach i usługach

Czy Z-Wave obsługuje zasilanie bateryjnie urządzeń?

Tak. Typowe sieci Z-Wave zawierają mieszaninę urządzeń działających dzięki zasilaczom AC i zasilaniu bateryjnym. Baterie są wykorzystywane na przykład do pilotów, czujników i przełączników. Zasilacz AC jest używany do urządzeń, które wymagają więcej energii do działania (np centrala).

Czy Z-Wave jest protokołem sieci typu mesh?

Tak. Główną zaletą sieci mesh jest to, że nie ma potrzeby istnienia centralnego sterownika.

Czy system Z-Wave posiada szerokie wsparcie techniczne od producentów urządzeń?

Tak. Urządzenia posiadają szerokie wsparcie techniczne ze strony producentów. Z-Wave Alliance ma ponad 70 członków którzy współpracują przy wprowadzaniu na rynek produktów opartych na technologii Z-Wave. Alliance obejmuje wielu byłych i obecnych członków ZigBee, którzy zdecydowali się oprzeć mieszkalne systemy sterowania  na Z-Wave.

Wyświetl kategorię→

Masz do nas inne pytanie? Zadzwoń lub napisz do nas!